Kříž z barevného skla - velký duševní rovnováha

Kód: KD072
750 Kč
Skladem

Ručně vyráběný kříž

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jsme rádi, že se ručně vyráběné skleněné výrobky ze sklárny Liběnka líbí. Proto vám chci ukázat další originální skleněný kříž. 

Prohlédněte si fotografie a posuďte sami. Navíc mohu z vlastní zkušenosti říct, že se ani zdaleka nevyrovnají tomu, když kříž držíte v ruce. Vidíte na vlastní oči, jak se paprsky slunce lámou ve skle a zabarvují do modra vše, co je v okolí. Nezbývá nám než obdivovat zručnost skláře, který tento zázrak dokázal vyrobit. Na horní části je pak přidělané očko k zavěšení na zeď.

Rozměry: 24x15 cm

Uvedená cena je za tento jeden kus.

Zasíláme přes firmu Zásilkovna. Po domluvě je možné osobní převzetí v  Sušici ( Náměstí Svobody 50 ) .

Kříž je jedním z nejstarších a nejznámějších symbolů, který užívá několik náboženství. Jedná se o geometrický obrazec, skládající se ze dvou úseček či obdélníků, které zpravidla svírají pravý úhel, a dělí tak jednu nebo obě úsečky vedví.

Tento symbol může označovat rozdělení světa na čtyři elementy či světové strany, případně popisovat spojení božského ( vertikální ) a lidského či světského prvku ( horizontála ).

Kříž ( lat. crux) však také označuje nástroj pro popravu ukřižováním. Kříž mohl mít různou podobu; kromě tradičního tvaru se mohl podobat písmenům T nebo X.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Obnovení sklářské tradice na Šumavě. Krásu Šumavy obdivují nespočetné řady návštěvníků. Málokdo z nich a dokonce i málokdo z usedlíků si ale uvědomuje, že krajinná krása Šumavy je pouze jedním z prvků jejího bohatství. Nálezy zlata a stříbra pomohly objevit ložiska křemene, který se spolu s ohromnými zásobami dřeva stal ve 14.století základem rozvoje výroby skla na Šumavě. A bylo to právě sklo, které již v 17.století proslavilo nejen Šumavu, ale i celou naší zem téměř na celém světě.

Spojením vizí sušického zubního lékaře a mistra skláře,  se na Šumavu vrací jeden z jeho klenotů – sklářská huť. Z úcty k tradici i oslavě krásy žen dostala huť jméno Liběnka, po ženě skláře. Takto se historicky pojmenovávala většina skláren nejen na Šumavě. Huť se hrdě navrací ke kořenům šumavského sklářství, k ručnímu, převážně foukanému zpracování skla. Tak se v Hrádku u Sušice rodí naprosto originální umělecké kusy, které pohladí na duši, domov rozzáří i dobře poslouží.