Kříž z modrého skla duševní rovnováha
Kód: D0053Detailní popis produktu
Jsme rádi, že se ručně vyráběné skleněné výrobky ze sklárny Liběnka líbí. Proto vám chci ukázat další originální skleněný kříž.
Prohlédněte si fotografie a posuďte sami. Navíc mohu z vlastní zkušenosti říct, že se ani zdaleka nevyrovnají tomu, když kříž držíte v ruce. Vidíte na vlastní oči, jak se paprsky slunce lámou ve skle a zabarvují do modra vše, co je v okolí. Nezbývá nám než obdivovat zručnost skláře, který tento zázrak dokázal vyrobit. Na horní části je pak přidělané očko k zavěšení na zeď.
Rozměry: 285 x 170 mm
Počet kusů: 1 ks
Uvedená cena je za tento jeden kus.
Zasíláme přes firmu Zásilkovna. Po domluvě je možné osobní převzetí v Sušici ( Náměstí Svobody 50 ) .
Kříž je jedním z nejstarších a nejznámějších symbolů, který užívá několik náboženství. Jedná se o geometrický obrazec, skládající se ze dvou úseček či obdélníků, které zpravidla svírají pravý úhel, a dělí tak jednu nebo obě úsečky vedví.
Tento symbol může označovat rozdělení světa na čtyři elementy či světové strany, případně popisovat spojení božského ( vertikální ) a lidského či světského prvku ( horizontála ).
Kříž ( lat. crux) však také označuje nástroj pro popravu ukřižováním. Kříž mohl mít různou podobu; kromě tradičního tvaru se mohl podobat písmenům T nebo X.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Obnovení sklářské tradice na Šumavě. Krásu Šumavy obdivují nespočetné řady návštěvníků. Málokdo z nich a dokonce i málokdo z usedlíků si ale uvědomuje, že krajinná krása Šumavy je pouze jedním z prvků jejího bohatství. Nálezy zlata a stříbra pomohly objevit ložiska křemene, který se spolu s ohromnými zásobami dřeva stal ve 14.století základem rozvoje výroby skla na Šumavě. A bylo to právě sklo, které již v 17.století proslavilo nejen Šumavu, ale i celou naší zem téměř na celém světě.
Spojením vizí sušického zubního lékaře a mistra skláře, se na Šumavu vrací jeden z jeho klenotů – sklářská huť. Z úcty k tradici i oslavě krásy žen dostala huť jméno Liběnka, po ženě skláře. Takto se historicky pojmenovávala většina skláren nejen na Šumavě. Huť se hrdě navrací ke kořenům šumavského sklářství, k ručnímu, převážně foukanému zpracování skla. Tak se v Hrádku u Sušice rodí naprosto originální umělecké kusy, které pohladí na duši, domov rozzáří i dobře poslouží.